Pierwsza kolejka Chroberskiej Ligi Piątek przyniosła nie tylko dużo emocji sportowych ale również niespodzianki.

Młody zespół Gol-Teamu pokonał pewnie faworyzowany Eko-Dom, do wygranej  przyczynił się na pewno dobrze dysponowany w tym dniu Dawid Giereś, który zdobył  w tym meczu 4 bramki! Niegosławice mimo wygranej na boisku 2:0, nie mogą dopisać sobie 3 punktów.

Ich mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Raf-Caru.

Ciekawie było w meczu Dream Teamu z Niecką Chroberz. Do przerwy 3:1 prowadziła Niecka i wydawało się, że mają szansę dość sensacyjnie na punkty z faworytem. Jednak w drugiej odsłonie piąty bieg włączył Marcin Kilian i Dream Team wygrał różnicą 5-ciu bramek, Sześć trafień zanotował właśnie Kilian.

Mecz PG Bruk kontra Tajfun Cieszkowy był spotkaniem o charakterze derbowym. Zaprzyjaźnione drużyny z gminy Czarnocin stworzyły bardzo ciekawe widowisko i ich mecz został uznany meczem I kolejki. W derbach lepszy okazał się obrońca tytułu mistrzowskiego – Tajfun Cieszkowy.

Emocjonująca była również rywalizacja Amatora Chroberz z Harpaganem Krzyżanowice. Amator wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, jednak niedługo przed przerwą ambitnie grający goście strzelili bramkę kontaktową. W drugiej połowie oglądaliśmy ofensywnie grające drużyny, z których żadna nie kalkulowała. Wynik ustalił Łukasz Kucharski strzelając głową piękną bramkę na 3:2.

Wszystkie mecze sędziował Mateusz Satława.

Zdjęcia: Justyna Skrzela.

Komplet wyników:

• Niegosławice – Raf Car Wiślica na boisku 2:0, zweryfikowany jako 0:5 walkower.
    (Złamanie Art. III, pkt. 7 regulaminu rozgrywek)
10 Niegosławice 1 0 0 1 0 0 5 -5

Bramkarz kolejki: Michał Cieśniarski (PG Bruk)
Zawodnicy kolejki: Mateusz Modrzewiecki (Niegosławice), Marcin Kilian (Dream Team), Dawid Giereś (Gold Team), Hubert Przebieracz (PG Bruk), Mateusz Rogala (Tajfun), Łukasz Kucharski (Amator), Filip Jasiński (Raf-Car).
Mecz kolejki: PG Bruk – Tajfun 1:2

Organizator: Strzelec Chroberz
Patron techniczny: Vitasport
Patron medialny: chroberz.info

Dziękujemy za udostępnię boiska wielofunkcyjnego dyrekcji ZSCKR w Chrobrzu.